Haberler

HABERLER

Helios Ambalaj Interpack 2017 Fuarı'nda

Mayıs 04, 2017

Helios Ambalaj olarak distribütörü olduğumuz CLEVER MACHINES ile INTERPACK 2017 fuarındaydık. Tüm müşterilerimize ve ziyaretçilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Helios Ambalaj Avrasya Ambalaj Fuarı 2016'da

Ekim 07, 2016

Avrasya Ambalaj Fuarı 2016

Avrasya Ambalaj Fuarı gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari buluşması olmaya devam ediyor. 2015 yılında 38 ülkeden 1211 yerel ve uluslararası katılımcıyı, 90’dan fazla ülkeden 5,012’si yabancı olmak üzere 51,217 nitelikli ziyaretçi ile buluşturan fuarlar, bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük ambalaj ve gıda işlem fuarları olarak dikkat çekiyor.
Farklı bölge ekonomilerinin kavşak noktası İstanbul’da büyüyerek ve gelişerek 22. yılına ulaşan Avrasya Ambalaj fuarında yer alarak Türkiye, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika’dan gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin karar vericileriyle buluşabilir; üretim gücünüzü göstererek ticaret hacminizi artırabilir, markanıza değer katabilirsiniz.
Saran - saklayan - sattıran ambalaj ürünleri, ambalajlama ve gıda işleme teknolojilerine yönelik kaliteli, uygun fiyatlı, projeye özel kısa vadede çözümler sunan ulusal üreticiler ile küresel markaların birlikte yer aldığı,  bölgesindeki en büyük etkinlik olan Avrasya Ambalaj Fuarı’nı ziyaret ederek; bölgeyi yakından tanıyabilir, araştırma maliyetlerinizi asgariye indirerek ihtiyaçlarınız için çok sayıda seçeneği aynı anda inceleyebilir ve yatırımlarınızı bu fuarda gerçekleştirebilirsiniz.
                                                             
Printpack Özel Bölümü Genişletilmiş Kapsamıyla Avrasya Ambalaj Fuarında
2015 Avrasya Ambalaj Fuarı içinde ilk defa yer alıp başarılı bir şekilde hedef kitlesine ulaşan Printpack, 2016’da genişletilmiş kapsamıyla salon 8 & 9’da yer alıyor. Printpack, Baskı Teknolojileri, Oluklu Mukavva-Kâğıt-Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü hedef pazarlardan yeni iş fırsatı geliştirme ve mevcut bayilik ilişkilerini güçlendirme imkânı sağlıyor.
Avrasya Ambalaj Fuarı, hızlı büyümesine Drinktech Eurasia İçecek Teknolojileri Özel Bölümü ile devam ediyor. 2015 yılında 1200’den fazla markayı ve 50.000’den fazla ziyaretçi ile buluşturan Avrasya Ambalaj Fuarı, 2016 yılında yeni bölümleri ile dikkat çekiyor.
 
Profesyonel Alım Heyetleri Fuarı ziyaret edecek
Avrasya bölgesinden 5000’den fazla yabancı ziyaretçisi bulunan ve bölgesinde her yıl düzenlenen en büyük ambalaj fuarı olan Avrasya Ambalaj Fuarı, talebin hızla arttığı içecek sektöründe bu sene çok iddialı. 6 yurtdışı Tüyap ofisi ve 43 yurtdışı Reed ofisi ile dünyanın her yerinden içecek teknolojileri konusunda öncü ve etkin firmaları Istanbul Tüyap Fuar ve Kongre merkezinde bir araya getiriyor.
Toplamda 5,012 yabancı ziyaretçinin geldiği Avrasya Ambalaj Fuarı, başta alım heyetleri ve Elite+ ziyaretçileri olmak üzere 800’den fazla uluslararası ziyaretçiyi Tüyap Palas’ta ağırladı. Ağırlanan alım heyetlerinde ağırlıklı olarak; Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, Mısır, İran, Irak, Suriye, Ürdün, Fas, Cezayir, Tunus, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk ve Sırbistan’dan üst düzey ziyaretçiler yer aldı. Avrasya Ambalaj Fuarı yenilikleri kapsamında özel olarak davet edilen ziyaretçiler, katılımcılar ile B2B toplantılar yapma fırsatı buldular.
2016 yılına yönelik alım heyeti çalışmaları şimdiden başlayan Avrasya Ambalaj Fuarını bu sene de Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere hedef pazarlardan profesyoneller ziyaret edecek.
2015 fuarında satılan yüzden fazla makine ile dikkatleri çeken Avrasya Ambalaj Fuarı, ticaretin kalbi olmaya devam ediyor. Bağımsız bir anket firması tarafından yapılan araştırmalara göre fuar sayesinde verilmesi beklenen toplam sipariş miktarı 305 milyon doların üstünde yer almaktadır. 5,000’den fazla yabancı ziyaretçinin geldiği fuarda ise fuar süresince sipariş veren yabancı ziyaretçilerin oranı %30 oldu.
2015 yılında %95 ziyaretçi memnuniyeti bulunan fuarda, ziyaretçilerinin %97’si seneye de ziyaret edeceklerini belirttiler. %77’si üst düzey yönetici olan fuar ziyaretçileri genellikle Gıda, İçecek, Baskı, Kozmetik ve Kimya sektörlerinden oluşmaktadır. 
 

Gıda Etiketleme konusunda Yeni Avrupa Uygulamaları

Nisan 12, 2013

Gıda sektörüne gıda paketleme konusunda yeni Avrupa uygulamalarına adapte olunabilmesi için 5 yıl süre verilmiştir.

Şu andan itibaren, gıda üreticileri ambalaj üzerinde besin değeri (enerji içeriği, yağ ve doymuş yağ, karbonhidrat, şeker, protein ve tuz), alerjenlerin varlığını ve menşei ülke bilgilerini yayınlamak zorundadır.

Diğer yeni uygulama ise ambalaj üzerindeki tanım ya da resimlerin müşterileri yanıltmasını engellemek amacıyla düzenlenmiştir. Bu bağlamda, Avrupada'ki kullanılabilir ambalaj alanı 80cm²'den az olduğunda yazı tipi boyutu en az 1.2 mm veya 0.9mm olmalıdır.Bu sebepten gıda üreticilerinin bu gerekliliklere uyması için daha büyük etiketlere geçmesinin beklendiği belirtilmiştir.